Jak przygotować podłoże

Przygotowanie podłoża jest najważniejszą czynnością spoczywającą na barkach inwestora. Prawidłowe wykonanie gwarantuje stabilność konstrukcji i jest niezbędne do prawidłowego montażu budynku. Ze względu na modułowy charakter naszych konstrukcji, gdzie każdy element jest prefabrykowany nie ma możliwości „dosztukowania” kilku centymetrów do ściany czy dachu, żeby zniwelować różnicę w poziomach.

Naszym klientom przekazujemy potrzebne informacje i schematy dopasowane pod konkretny typ zamówionego garażu.

Nie narzucamy inwestorowi rodzaju podłoża jaki ma przygotować jednak mamy kilka warunków, które muszą zostać spełnione przed przystąpieniem do montażu.

1. Warunek pierwszy

Fundament (nie jest wymagany przy wylewce betonowej)

Nierozłączny element podłoża do którego kotwiona jest nasza konstrukcja. Nie narzucamy rodzaju fundamentu i decyzje o jego rodzaju pozostawiamy klientowi.

Fundament wymagany jest w przypadku zastosowania innego podłoża niż zazbrojona wylewka betonowa.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych schematów oraz realizacji.

Zbrojenie (w przypadku zastosowania wylewki betonowej)

Wylewki betonowe pozbawione zbrojenia zawsze ulegną deformacji i zniszczeniu pod wpływem działających naprężeń, stąd cechą naturalną jest prawidłowe wykonania zbrojenia płyty.

Poniżej przedstawiamy przykładowy szkic i realizację.

2. Warunek drugi

Płaska i równa powierzchnia

Tak jak już wspomnieliśmy na początku wpisu, równe podłoże jest konieczne do prawidłowego montażu obiektu. Oczywiście nie jesteśmy tu pedantami i drobne nierówności zawsze można zniwelować wylewką samopoziomującą, jednak przypilnowanie i zadbanie o równą powierzchnie sprawi, że odejdzie nam konieczność kolejnych prac oraz nerwów.

Na szczęście nie dysponujemy zdjęciami od klientów którzy źle przygotowali podłoże, a i w polskim internecie chyba, żaden „fachowiec” nie chwali się złym wykonaniem, także odniesiemy się do Waszej wyobraźni.

Jeżeli pod ścianą garażu przejdzie mysz to wylewka jest zła, zła będzie także jeśli w szczelinę pomiędzy ścianą i podłogą będziecie wstanie wsadzić dłoń. Pozostałe przykłady pominę. Może i opis jest zabawny, jednakże wyobraźcie sobie, że woda opadowa także dostanie się do środka i sytuacja już nie robi się taka wesoła.

Podsumowując. Nie wymagamy lustra jednak przypilnowania prawidłowego wykonania robót przy wykonaniu podłoża.