Jaki garaż dla Ciebie

Właściwie dobrany garaż jest wygony w użytkowaniu. Jak dobrać jego wymiary, aby zapewniał odpowiedni komfort i wygodę?

I. Decydujące czynniki

Bądźmy szczerzy, czasy kiedy kupowało się samochód na dekady już dawno minęły, to że dzisiaj jeździsz Micrą nie oznacza, że za rok, dwa nie przesiądziesz się do Mercedesa klasy C. Myśl perspektywicznie, większy garaż = większy komfort, a dodatkowa przestrzeń i tak zostanie wykorzystana. Zadba o to mąż lub żona. W domu jak i w garażu, żadne miejsce do przechowywania rzeczy długo puste nie jest :).

1. WYMIAR SAMOCHODU

Kosiarka, rowery, quad, łopata, grill i inne sprzęty, które trzymasz na zewnątrz, a chcesz trzymać w garażu, także zajmują miejsce. Weź to pod uwagę lub rozważ dodatkowy domek gospodarczy.

2. SPRZĘTY W GARAŻU

Masz duszę majstra, inspiruje Cię Dorota Szelągowska, świetnie! Potrzebujesz miejsca na blat, szafki i półki. Dodaj wymiar blatu + 1-1,5m dla wygody obracania się i już możesz tworzyć, naprawiać z dala od świeżo umytej podłogi.

3. PÓŁKI MEBLE

II. Co na to przepisy

  1. Same przepisy nie określają minimalnego wymiaru garażu, podają jednak wymiar miejsca postojowego dla samochodu, tj. 2,3m szerokości i 5m długości. Oprócz tego minimalna odległość boku samochodu od ściany musi wynosić 0,5m. Nie chcesz przecież wychodzić bagażnikiem lub przez szyberdach.

Średniej wielkości samochód ma długość ok. 4,5m i szerokość 1,7m. Zaangażuj dziecko, niech obliczy Ci minimalny wymiar pomieszczenia. Dla sprawdzenia podajemy.

Długość:
Szerokość:
NASZ WYNIK TO:
4,5m+0,5m+0,5m=5,5m
1,7m+0,5m+0,5m=2,7m
2,7m szerokości na 5,5m długości
  1. Takie pomieszczenie umożliwi nam korzystanie z funkcji garażowania samochodu ale o wygodzi i dodatkowych funkcjach nie ma mowy.

III. Praktyka

„Teoria sobie , a życie sobie” jak to mówi stare sprawdzone porzekadło. Wybierając garaż kierujmy się rozsądkiem i praktycznymi względami jego użytkowania. Wymiar garażu powinien uwzględniać jego przyszłe przeznaczenie, szacunkowy wymiar samochodu (z hakiem,lusterkami etc.), przestrzeń potrzebną do trzymania innych urządzeń, sprzętów.

Poniżej prezentujemy bardziej czytelne rozwiązanie tematu.

Dodatkowymi czynnikami wpływającymi na ostateczny kształt i wymiar garażu są.

  • Garaż pojedynczy czy podwójny
  • Garaż z dachem płaskim czy dwuspadowym
  • Rodzaj bramy, uchylna, segmentowa, pojedyncza, podwójna, pojedyncza szeroka
  • Planowaną wysokość garażu
  • Wiata / Carport dostawiana/y do garażu na czas nie korzystania z obiektu.
  • Miejsce jakim dysponujesz pod garaż.

Zachęcamy do kontaktu z nami, pomożemy dobrać odpowiedni garaż uwzględniając wszystkie Wasze wymagania oraz bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu .